Szukaj
Szukaj Menu

Sprawozdanie z zebrania mieszkańców Przeździedzy (17 listopada 2017)

W dniu 17 listopada w świetlicy wiejskiej odbyło się zebranie mieszkańców naszej wsi poprowadzone przez radnego gminy Zbigniewa Berdzika i sołtysa wsi Grzegorza Korola

Porządek zebrania przewidywał między innymi przedstawienie dwóch inicjatyw prowadzonych w naszym regionie: euroregionalnych magistrali rowerowych zlokalizowanych na terenie euroregionu Nysa oraz spotkaniu warsztatowemu poświeconemu perspektywie rozwoju turystyki, ochrony dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego Parku Krajobrazowego Doliny Bobru.

  1. Na warsztatach we Wleniu naszą wieś będzie reprezentować: Zbigniew Berdzik, Adam Cieślak, Ewelina Niemczura i Lidia Kowalska. Na spotkaniu w Lwówku Śląskim zostali oddelegowani: sołtys Grzegorz Korol, Ewelina Niemczura i Lidia Kowalska.
  2. Przedstawiono koszt montażu kolejnego urządzenia na siłowni-3075,00 zł, w budżecie wsi na ten rok pozostało około 400 zł.
  3. Mieszkańcy wsi zdecydowali zorganizować wspólne ubieranie choinki 16 grudnia oraz wspólną wigilię 17 grudnia. Na tę uroczystość zaprosiła do kuźni Lidia Kowalska. Chętnych prosimy o kontakt do końca listopda u sołtysa Grzegorza lub Lidki w celu ustalenia, jaką potrawę przygotować na naszą wioskową wigilię  🙂
  4. Następnie Zbigniew Berdzik przedstawił propozycje nadesłane na konkurs na logo naszej wsi. W głosowaniu jawnym mieszkańcy zadecydowali o wyborze logo numer 5 przedstawiającego fragment domu szachulcowego i dąb na tle wzgórza. Wszytkie propozycje zostaną jeszcze przedstawione do oceny przez jury.
  5. W porządku obrad znalazły się również sprawy organizacyjne: przekazanie klucza do świetlicy pani Karolinie Szpakowskiej, przeniesienie ławek na czas zimowy do świetlicy.
  6. Radny poinformował również o decyzji przywrócenia połaczeń kolejowych na trasie Jelenia Góra- Lwówek śląski- Złotoryja- Legnica.