Szukaj
Szukaj Menu

Protest przeciw zamknięciu linii kolejowej nr 283 relacji Jelenia Góra-Wleń-Zebrzydowa

Burmistrz Miasta i Gminy Wleń Artur Zych zaprasza do udziału w akcji protestacyjnej przeciwko likwidacji linii kolejowej Doliny Bobru.
W tym celu można wysłać kartkę do Ministerstwa Infrastruktury w Warszawie o treści:
Linia kolejowa nr 283 relacji Jelenia Góra-Wleń-Lwówek Śląski-Zebrzydowa uchodzi za jedną z najpiękniejszych w Polsce. Na jej trasie występują trzy tunele wykute w skale oraz Zapora i Jezioro Pilchowickie. Z biegnącej przez Park Krajobrazowy Doliny Bobru linii kolejowej podziwiać można panoramę Karkonoszy oraz Śnieżkę. Aktualnie linia kolejowa wyłączona jest z ruchu pasażerskiego.
Widokówki z przepiękną grafiką lokalnego artysty Jacka Knapa, przedstawiającą stację kolejową we Wleniu z wjeżdzającym na nią parowozem, można otrzymać w sekretariacie Urzędu Miasta i Gminy Wleń (Plac Bohaterów Nysy 7). Kartkę będzie można również otrzymać w niedługim czasie u Sołtysów Gminy Wleń. Do akcji zapraszamy również turystów, sympatyków i gości odwiedzających naszą gminę i doceniających jej uroki. Karta jest już właściwie zaadresowana, wystarczy jedynie zakupić znaczek pocztowy i jeżeli ktoś wyraża chęć – podpisać się.
Funkcjonowanie ruchu pasażerskiego jest kluczowe nie tylko dla mieszkańców Wlenia czy Lwówka Śląskiego ale również pobliskich miejscowości takich jak Marczów, Dębowy Gaj, gdzie brak jest komunikacji autobusowej. Funkcjonowanie wyżej wspomnianej linii kolejowej to również szansa na rozwój i aktywizację społeczną regionu. Liczymy na to, że akcje informacyjne organizowane przez włodarzy Gminy Wleń oraz nagłaśnianie sprawy przez media, spowodują zmianę polityki odnośnie linii kolejowej nr 283.
Widokówkę do druku można pobrać na stronie internetowej gminy www.wlen.pl
Akcję wspierają: Nowiny Jeleniogórskie oraz Muzyczne Radio.